Skip Navigation Links

Čištění fasád

 

Postrádá vaše fasáda původní lesk, potažmo je zaprášená a zašpiněná po rekonstrukci či stavebních úpravách z okolí? Možností, jak fasádě starý lesk navrátit, je důkladné vyčištění fasády.
Čištění fasády se provádí několika způsoby, přičemž se vše odvíjí především od toho, jak moc je fasáda zašpiněná, a čím je znehodnocená. Fasády bývají nejčastěji znečištěné pevnými částicemi smogu, prachu z okolí a nejrůznějšími usazeninami. Druhým typem znečištění jsou mikroorganismy jako například plísně a řasy. Každé znečištění má svůj specifický postup čištění.
 
Pokud je fasáda znečištěná pevnými částečkami smogu či prachu, určitě je jako vhodná technika použití horkovodního-parního, vysokotlakého čističe, který dokáže tyto nečistoty dokonale odstranit více méně z jakéhokoli druhu fasády, aniž by byla nějakým způsobem poškozena či narušena. Může se také využít šetrné bio-chemie, která fasádu nepoškodí a zároveň pomůže při čištění.
 
Jestliže je na fasádě plíseň a jiné mikroorganismy, je potřeba zvolit jinačí postup. Prvním úkonem, který by měl být, je nastříkání fasády nějakým fungicidním prostředkem. Ten plíseň, houby a další organické činitele znečistění zahubí. Mikroorganismy tak přestanou být aktivní, a dají se opět pomocí vysokotlakého čističe odstranit. Kdyby se před mechanickým odstraněním neaplikoval fungicidní přípravek, čištění fasády by nebylo účinné. Bylo by vhodné i po odstranění mikroorganismů fasádu preventivně chránit fungicidním přípravkem.
 

Kdy se vyplatí čištění provádět? Pakliže je fasáda skutečně silně znečištěná, určitě se čištění doporučuje. Může to také indikovat vysokou vlhkost zdí, zvláště u zateplených objektů, kde vlhkost nestačí unikat. Pokud navíc plánujete prodej vaší nemovitosti, určitě stojí za to pár korun připlatit, fasádu nechat vyčistit a uvidíte, že tak stoupne i konečná cena nemovitosti. 


Kde působíme

  • Liberec
  • Jablonec nad Nisou
  • Ústí nad Labem
  • Mladá Boleslav
  • Praha
  • Turnov
  • Nový Bor
  • Rumburk a Varnsdorf
  • Děčín
  • Hradec Králové

a další města v tomto okruhu. Pro více informací nás kontaktujte zde. 

AKTUALITY

22
22.02. 2018
Specializovaný web Brizolit.eu
Spustili jsme pro vás specializovaný web, který zaměřuje na břizolitove omitky. Najdete zde i krátké video z našich realizací.

15
15.03. 2017
Čištění fasád
Jaro je ideální čas na údržbu stavby. My jsme pro Vás připravili novou službu - čištění fasády. Přečtěte si proč takové čištění je důležité a zda je vhodné i pro vás.

02
02.12. 2016
Dotace z progamu Nová zelená úsporám a IROP
Zajímává možnost využití dotací pro rekonstrukci bytového, nebo rodinného domu? Přečtete si náš nový článek o této problematice.

02
02.03. 2015
Brizolitová omítka od nás
Od letošního roku nově v nabídce brizolitové omítky. Více se o nich dočtete zde.

01
01.05. 2014
Výprodej strukturálních omítek
 Výprodej skladových zásob strukturálních omítek, pro více informací nás kontaktujte http://www.zatepleni-vancl.cz/Kontakt.aspx

01
01.01. 2014
Programy SFRB pro rok 2014
 Podle schváleného rozpočtu na rok 2014 je připraveno 1,32 mld. Kč na programy pro podporu bydlení.
Přesný výčet naleznete na www.sfrb.cz/o-sfrb/aktualne/


05
05.12. 2012
Schválení programu Panel 2013 +
Vláda dnes schválila nařízení vlády, podle kterého bude Státní fond rozvoje bydlení poskytovat nízkoúročené úvěry na opravy a modernizace bytových domů. Více zde...

27
27.11. 2012
Nová zelená úsporám
Ministerstvo životního prostředí dnes představilo návrh programu Nová zelená úsporám, kterým se bude zabývat vláda, která jeho výslednou verzi bude také schvalovat.
Více zde