Skip Navigation Links

2014/Oprava kina Máj DoksyMísto stavby: Doksy, Máchova 542

Investor: Město Doksy, Náměstí Republiky 193, Doksy

Popis prací: v první etapě s názvem „Rekonstrukce a zateplení střešního pláště“  byla provedena demontáž  venkovních částí komínových těles nad rovinou střechy a následná vyzdívka novými lícovými cihlami. Původní střešní krytinu nahradil ucelený střešní systém plechové falcované střešní krytiny Lindab SRP Click s povrchovou úpravou elite, která byla pokládána na rekonstruované dřevěné podbití opatřené strukturovanou rohoží Delta Trela Plus. Původní střešní prostupy byly nahrazeny novými střešními vikýři, které byly z estetických důvodů umístěny v rovnoběžné linii. Střecha byla doplněna o záchytný systém proti pádu osob z důvodů bezpečnosti při její následné údržbě. Původní hromosvodová soustava byla nahrazena pokrokovou z aktivním jímačem blesků. Dřevěný prkenný záklop venkovního podhledu střechy byl očištěn a opatřen ochranným lazurovým nátěrem. Uvnitř objektu byla ocelová nosná konstrukce střechy ze svařovaných válcovaných nosníků opatřena protipožárním zpěňujícím ochranným nátěrem vzhledem na požadavek požární bezpečnosti.  Původní tepelná izolace byla pro její funkční stav zachována a navýšena o tloušťku 160 mm tepelné izolace z minerální rohože a překryta reflexní parotěsnou Al fólií.                                     Ve druhé etapě nazvané „Oprava a zateplení obvodového pláště, výměna výplní otvorů“ bylo provedeno omytí obvodových stěn tlakovou vodou. Následovala sanace původních trhlin v obvodovém plášti objektu speciální helikální výztuží, montáž vnějšího osvětlení včetně elektrických rozvodů a výměna výplní otvorů za nové tepelně úsporné z Al profilů se zasklením trojsklem včetně úprav špalet otvorů zednickým zapravením nebo v případě parapetů a prahů zakončena obkladem z keramiky a mramoru . Pro zateplení obvodových stěn a pro zachování architektonického rázu budovy  byl zvolen vnější tepelně izolační kompozitní systém (ETICS) Weber  Therm  A100 a Weber  Therm standard o tloušťce tepelné izolace 160 mm. Povrchovou úpravu těchto systémů tvoří u Weber  Therm  A100 unikátní šlechtěná minerální škrábaná omítka břízolitového typu Weber Top 204 a u Weber  Therm  standard silikonová omítka Weber Pas silikon 1 mm. Z důvodů zachování původních dobových  prvků byla provedena oprava reklamního nápisu kino.
 
Realizace: 07 – 10/2014

Hodnota díla: 7 150 000,- vč. DPH 


Fotogalerie

AKTUALITY

22
22.02. 2018
Specializovaný web Brizolit.eu
Spustili jsme pro vás specializovaný web, který zaměřuje na břizolitove omitky. Najdete zde i krátké video z našich realizací.

15
15.03. 2017
Čištění fasád
Jaro je ideální čas na údržbu stavby. My jsme pro Vás připravili novou službu - čištění fasády. Přečtěte si proč takové čištění je důležité a zda je vhodné i pro vás.

02
02.12. 2016
Dotace z progamu Nová zelená úsporám a IROP
Zajímává možnost využití dotací pro rekonstrukci bytového, nebo rodinného domu? Přečtete si náš nový článek o této problematice.

02
02.03. 2015
Brizolitová omítka od nás
Od letošního roku nově v nabídce brizolitové omítky. Více se o nich dočtete zde.

01
01.05. 2014
Výprodej strukturálních omítek
 Výprodej skladových zásob strukturálních omítek, pro více informací nás kontaktujte http://www.zatepleni-vancl.cz/Kontakt.aspx

01
01.01. 2014
Programy SFRB pro rok 2014
 Podle schváleného rozpočtu na rok 2014 je připraveno 1,32 mld. Kč na programy pro podporu bydlení.
Přesný výčet naleznete na www.sfrb.cz/o-sfrb/aktualne/


05
05.12. 2012
Schválení programu Panel 2013 +
Vláda dnes schválila nařízení vlády, podle kterého bude Státní fond rozvoje bydlení poskytovat nízkoúročené úvěry na opravy a modernizace bytových domů. Více zde...

27
27.11. 2012
Nová zelená úsporám
Ministerstvo životního prostředí dnes představilo návrh programu Nová zelená úsporám, kterým se bude zabývat vláda, která jeho výslednou verzi bude také schvalovat.
Více zde